Radionica šivanja i jednostavnih DIY projekta

WhatsApp-Image-2024-10-17-at-10.00.16

Životno-praktične i tradicionalne vještine su često upravo te koje nam omogućuju da živimo uistinu ispunjeniji i zdraviji život. DIY projekti (uradi sam) mogu biti zabavni i korisni, a mnogi od njih ne zahtijevaju mnogo vremena. Djeca mogu sudjelovati u jednostavnim popravcima koji ne zahtijevaju opasne alate ili složene radnje. Ti zadaci mogu im pomoći da razviju osnovne vještine i osjećaj odgovornosti, a pritom su sigurni i prilagođeni njihovom uzrastu. Upravo u tu svrhu 9.10. u sklopu Dječjeg tjedna 2024. je održana i radionica pod nazivom „Dizajniram i stvaram"- koju su posjetili učenici 4. razreda Oš Antuna Kanižlića u pratnji pedagoginje Ivane Đimoti.

Radionice su vodile učenice zanimanja Modni tehničar pod mentorstvom prof. savjetnice Katarine Bajt. Četvrtaši su se upoznali sa svijetom mode, krojačkim priborom i iskušali se u vještinama dizajniranja i šivanja narukvica od recikliranog jeansa.

Osvijestili smo važnost tekstila u našim životima, ali i važnost zbrinjavanja i ponovnog korištenja.

Zadovoljstvo je bilo veliko s izrađenim personaliziranim, unikatnim narukvicama.

Izvješće sastavila: Katarina Bajt, prof. savjetnik, voditeljica VKK

Natječaj za popunjavanje radnog mjesta
„Dječji tjedan“ – Međunarodni dan djeteta