Modni tehničari posjetili izložbu „Nek' đerdani pozvekuju“

WhatsApp-Image-2024-10-14-at-17.45.55

Modni tehničari su u mjesecu listopadu sate stručnih predmeta uz pratnju nastavnice Jelene Grabusin i razrednica Katarine Bajt i Sanje Špehar, proveli na izložbi i zanimljivoj radionici u našem novoobnovljenom požeškom muzeju. Muzejska savjetnica Dubravka Matoković i kustos Matej Peharda pokazali suim izložbu i ohrabrili su ih da se okušaju u radionici izrade nakita. Izložbom tradicijskog nakita Požeško-slavonske županije „Nek' đerdani pozvekuju" učenicima 1.a, 2.a, 3.a i 4.a predstavljene su karakteristike tradicijskog nakita koji se nosio krajem 19. i u prvim desetljećima 20. stoljeća. Saznali su što je tradicijski nakit, tko ga je nosio, vidjeli su kako se kitila djevojka pakračkog kraja, a kako zaručena djevojka iz požeškog kraja te kakav je njihov materijalni i društveni status.

Nekima je ovo bio prvi susret s muzejskim prostorom iz kojega su otišli s vlastitim narukvicama i ogrlicama puni dojmova i inspirirani za nove kreacije.

Sportski uspjesi
Natječaj za popunjavanje radnog mjesta