SVJETSKI DAN KRAVATE

WhatsApp-Image-2024-10-17-at-22.09.13

Ovogodišnji Svjetski dan kravate, 18.listopada, obilježili smo na zabavan i kreativan način. Učenice 1.a razreda modnih tehničara, pod nastavom Konstrukcijskog oblikovanja modnih proizvoda i Izrade modnih proizvoda, saznale su o nastanku i razvoju kravate kroz povijest, a zatim su u zanimljivoj radionici naučile vezati kravatu. Svoju vještinu iskoristile su tako da su kravate zavezale na slike poznatih Požežana. Požega je rodno mjesto brojnih znamenitih osoba: književnika, slikara, istraživača, glumaca, sportaša i pjevača. Nakon što su dobili kravate, našli su i svoje mjesto na panou školskog hola, a uz svaku sliku nalazi se QR kod kojim učenici mogu saznati o kojoj je slavnoj osobi riječ. Svojim kreativnim idejama s krojačkim lutkama i kravatama pridružile su se učenice trećeg razreda modnih tehničara.

Odluka o poništenju natječaja
Nagrađeni učenici i nastavnici!